Barcamp Brno 2017

03 | 06 | 2017 | Brno

Barcamp Brno 2017 se konal 3. června 2017 na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně.

SuperLectures

Komunikační triky v praxi aneb poznej do minuty na jaké komunikační vlně jezdí tvůj partner

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Martin Lutonský. Dobrých rad jak úspěšně komunikovat je všude plno. Ale jak to udělat ve skutečnosti? Jak rychle a docela přesně poznat kdo stojí (sedí) proti mě a jak tomu uzpůsobit vlastní styl komunikace? Je jedno zda jste na přijímacím pohovoru do nové práce, na obchodním jednání, prvním rande nebo jste se zrovna poprvé náhodně potkali. Všude a za každých okolností komunikujeme. Projdeme spolu základní rozdělení 4 typů chování. Jasně, stručně, výstižně! Pro praktické určení kdo je kdo, Vám pak stačí jediné. Dávat chvíli pozor a jste doma!Naučíte se poznat kdo má blíž k jakému typu vyjadřování a hlavně si odnesete praktické tipy jak s kým efektivně mluvit. Pro koho je přednáška určena Pro všechny kdo chtějí komunikaci s ostatními posunou o kousek dál.


download MP3 duration 0:47:16, size 43.28 MB

Jak na účinný marketing webu, když nemáme velký rozpočet?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Marek Hnátek (Marek Hnátek). Ne vždy máme k dispozici velký rozpočet na reklamu. Na druhou stranu je více cest, jak můžeme i bez nákladné inzerce přitáhnout návštěvníky na web. Na přednášce proberu, jak vybrat vhodné způsoby pro různé typy projektů. Pro koho je přednáška určena Majitelé webových stránek a markeťáci.


download MP3 duration 0:34:02, size 31.16 MB

"Nežerte sendviče!! ... aneb jak někomu sdělit, že je ""debil"" a neurazit ho"

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Hanka Březinová (Mgr. Hana Březinová, inspirata.cz). " Víš Franto, ten kód vypadá vážně dobře, ALE teda hrozně dlouho ti to trvalo, měl si to mít už dávno...ale jinak jsme rádi, že tě máme v týmu!"Pokud je vám tato fráze povědomá tak věřte, že nejste jediní, které zasáhl mor metody sdělování kritiky, tzv. "sedvičové" zpětné vazby.Přijďte si poslechnout, jak správně komunikovat kritiku aniž by se ten druhý cítitl jako "debil" nebo aniž by ho udělal z vás. Sdělovat kritiku tak, abychom nepíchali do ega druhých je těžké, v práci, ve vztahu,...všude ! Proto se tomu někdy radši vyhneme, abychom si tím neničili dobré vztahy...Dobrá zpráva je, že to jde! Být upřímní a zároveň lidi nenasr... Za mou praxi ve firmách i ve vztazích se mi osvědčilo dodržení 4 jednoduchých zásad, jak kritiku sdělovat. Tyto zásady udělají i ze zdánlivě negativního tvrzení snadno přijatelnou zpětnou vazbu, kterou si lidé budou chtít poslechnout...teda alespoň většina lidí...:-) Pro koho je přednáška určena Pro všechny podřízené/nadřízené partnery/partnerky syny/otce matky/dcery ,... zkrátka všechny, kteří by se rádi občas upřímně vyjádřili k tomu druhému, ale nechtějí to pokazit.


download MP3 duration 0:21:24, size 19.59 MB

Hackujeme Tinder! Aneb sex snadno, rychle a zadarmo!

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Radek Zahradník. Tinder - proslulá appka pro seznámení v 21. století. Slyšeli jste o ní? Uvažujete o ní? Máte ji? Chcete vědět, jak fungují algoritmy Tinderu na pozadí? Chcete urvat nějaké rande nebo One Night Stand? Jak se používá Tinder v ČR a jak v zahraničí? Přednáška od muže, nejenom pro muže. Na konkrétních příkladech vám ukážu, co si můžete dovolit a koho tam třeba můžete potkat. Bez servítek. Jak vypadá Tinder z pohledu muže a jak z pohledu ženy.Přednáška pro poučení i pobavení. Pro koho je přednáška určena Pro lidi, co nikdy o Tinderu neslyšeli, pro lidi, co už tam jsou měsíce, střídavě si ho instalují a odinstalovávají a přemýšlí, proč ho vlastně mají.


download MP3 duration 0:32:14, size 29.51 MB

Digitální nomádství na třech kontinentech, s manželem a v tuktuku

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Lucie Radová. Jako digitální nomádi jsme dali Srí Lanku v tuktuku. Laptop přibalili i na cesty po Maroku, Kanárských ostrovech a na lyže do rakouských Alp. Jak se pracuje internetovému marketérovi a novinářce mimo jejich domov? Proč nás digitání nomádství občas pořádně štve a jak to řešíme? Kolik nás naše pracovní výlety stojí a jak je vůbec možné, že je časově a finančně udržitelné? Digi kočovníci DaN a Lucka se podělí o své postřehy za poslední dva roky občasného nomádění. Pro koho je přednáška určena Budoucí i současné digi nomády, zaměstnance a milovníky tuktuků.


download MP3 duration 0:43:10, size 39.52 MB

Nenech ze sebou vydrbávat! Kolik doopravdy stojí hodina práce freelancera?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Jezevec - Court of Moravia (Jezevec). Nastavuješ cenu za svou práci a nevíš, čeho se chytit? Co je fér a co je odrbávka? Kolik doopravdy stojí hodina práce, za kterou budeš účtovat oproti celkovému času, co vrazíš do podnikání? Jak si nezkazit vyjednávací podmínky a nenechat se zuberizovat? Nebuď debil, tohle ti v učebnicích finanční gramotnosti nepoví, ale sakra bys to měl vědět. Pro koho je přednáška určena Pro všechny, do naceňují svou práci nebo je láká kývnout na skvělou nabídku za 120,-/hod., protože si neumí odargumentovat svou cenu.


download MP3 duration 0:23:46, size 21.76 MB

Faily při tvorbě e-shopů, za které zaplatíte víc, než za celý e-shop. Jak je nedělat?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:26

Marek Čevelíček (Liquid Design). # 0% technologie, $ 100% strategie. Nejede a nepojede, když to chytnete za špatný konec hned od začátku. Poslechněte si, co můžete udělat nejlepšího pro svůj web či e-shop. Pro koho je přednáška určena Pro klienty i tvůrce webů a e-shopů.


download MP3 duration 0:22:17, size 20.40 MB

Za všechno může dizajn, aneb psychologie v reklamě

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Michal Drapák (Draphic). Jak pomocí designu prodat jakýkoliv produkt a jak dosáhnout, že ho bude chtít správná cílová skupina. Pro koho je přednáška určena Pro designery, markeťáky, startupéry a pro všechny, kteří prodávají své produkty nebo služby.


download MP3 duration 0:25:28, size 23.32 MB

Grafika pro negrafiky aneb Když grafik nemá čas

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Hana Klimentová (Hana Klimentová). "Promiň, nestíhám, udělám Ti to pozítří." - to je přesně ta věta, kterou nechcete slyšet, když potřebujete od grafika jen rychlou úpravu pro dnešní článek na Facebook. Pojďme si společně ukázat, že drobné grafické úpravy můžete zvládnout i sami a prostřednictvím nástrojů, které jsou zdarma. Že to nemusí být žádná věda vám ukáže Hanka Klimentová, milovnice IT, která se výukou IT dovedností věnuje už téměř 20 let, nyní také skrze projekt Czechitas. Pro koho je přednáška určena Pro všechny negrafiky, kteří by rádi věděli, jak ovládnout rychlé grafické úpravy grafických FB příspěvků, letáčků, plakátů a nemohou či nechtějí využít služeb zkušených grafiků.


download MP3 duration 0:19:52, size 18.19 MB

Jak jsem si za pár dolarů postavil chytrou domácnost, chrochtající váhu a robotické autíčko Bobík

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jakub Čížek. Každý z nás umí odeslat e-mail, napsat zbytečný post na Facebook a vyťukat lejstro ve Wordu. Programování se ale běžní internetoví smrtelníci často bojí, ačkoliv oživit drobný křemíkový obvod třeba mikrovlnného radaru, který detekuje laškující holuby na balkoně nebo sousedku, je mnohem snazší než vyplnit daňové přiznání. Pro koho je přednáška určena Pro ty, kteří chtějí vědět, jak věci fungují


download MP3 duration 0:23:56, size 21.91 MB

Jak psát udržovatelné UI testy

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Michal Pietrik. Projdeme si cestu tvorby našeho UI frameworku založeného na Seleniu. Ukážeme si správné i slepé uličky a jaké klacky nám padaly pod nohy. Pro koho je přednáška určena QA, Developers


download MP3 duration 0:23:46, size 21.76 MB

UX pro e-shopy

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Michal Mervart (Michal Mervart). Řeknu vám o základních chybách e-shopů, které zákazníky štvou. Dozvíte se jak to zlepšit, aby zákazníci nakupovali víc a pohodlně. Pro koho je přednáška určena Pro provozovatele e-shopů, ux designery, agentury


download MP3 duration 0:29:12, size 26.75 MB

S Červenou královnou až do Uměleckoprůmyslového muzea

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Martin Králík. Chtěl bych Vám pověděl příběh o vzniku žlutých 3D tiskáren vytvořených v Ateliéru sochařství na Brněnské Fakultě výtvarných umění. Ty původně vznikly jako součást závěrečné práce Jménem Červená královna. O té je napsáno zde: https://www.vutbr.cz/studium/zaverecne-prace?zp_id=93168V přednášce chci představit především návrh a proces tvorby těchto tiskáren, při kterém jsem se místo následování trendů zaměřil především na jednoduchost, funkčnost a estetické principy architektonické kompozice Le Corbusiera a přírodního výběru.Díky svému zpracování si tiskárny získaly oblibu velkého množství lidí a také si vydobily možnost představení na Mezinárodním strojírenském veletrhu a nebo vystavení v Uměleckoprůmyslovém muzeu. A to s minimem finančních prostředků. Pro koho je přednáška určena Koho to bude zajímat, nečekejte návod jak postavit tiskárnu, ale spíše množství námětů na přemýšlení a pohled z místa kde se kříží technika s uměním.


download MP3 duration 0:17:49, size 16.31 MB

Realita brněnských realit :-X

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jaroslav Kováč (HOME HUnters). Jak je to s investováním do nemovitostí v dnešní situaci? Co jsi způsobilo? Co se rapidně změnilo v posledním roce? Jaké novinky a změny nám trh nadělil a plánuje nadělit? Jsme v bublině nebo ve slepé uličce? Je lepší nemovitost držet anebo prodat? Grafy a čísla mluví za vše. Jaká je příležitost v Brně a kdo by ji měl využít? Komu se teď vyplatí nemovitost prodávat a komu naopak ponechat nebo koupit? Tolik otázek ... a všechny odpovědi v jediné přednášce :-) Pro koho je přednáška určena Pro každého kdo právě řeší zdali byt koupit, prodat nebo si svůj stávající ponechat. Analýza trhu, ve které nepřestanete zírat co se právě stalo a která vám napoví, co nás v nejbližší době čeká.


download MP3 duration 0:45:32, size 41.69 MB

React, Redux ES6 starter pack

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Marek Salát (Kentico). Nejjednodušším způsobem, jak začít s Reactem, je najít si libovolný boilerplate a vyzkoušet si jej. Jenže většina boilerplatu má spousty závislostí (jak už to v JS světě bývá) a nemusí být hned jasné, co je důležité, bez čeho se dá obejít a co by se ještě mohlo hodit. Ukáži Vám, jak vytvořit React Redux aplikaci od úplného počátku až po první procházející test (protože live coding je vždy dobrý nápad). Pro koho je přednáška určena Pro zacinajici fronted vyvojare nebo pro vyvojare co by radi vyzkouseli React. Pujde o rozcestnik napadu.


download MP3 duration 0:21:14, size 19.44 MB

Jak zajistit bezpečnost Vaší webové aplikace

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Matouš Kutypa (TechFides). Přednáška o častých bezpečnostních chybách webových aplikací z praxe. Budou shrnuty běžné vektory útoků a způsoby, jak ochránit Vámi vyvíjenou aplikaci před hackery. Pro vývojáře aplikací, které pracují s penězi (kredity, vytváření objednávek, platební brány, ...), naprostá nutnost. Pro koho je přednáška určena Přednáška je určena vývojářům mobilních a webových aplikací.


download MP3 duration 0:26:27, size 24.23 MB

Na volné noze a digitální nomádství v praxi. S hypotékou na krku

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Radek Zahradník. Chcete být na volné noze a/nebo digitálním nomádem? Co přestat o tom jenom kecat a kopnout do té bedny? A co tahle si nejprve poslechnout jaké to je. Přednáška o práci na volné noze 2.0 (a nomádství 1.0). Dejte mi šanci doplnit, co se minulý rok nestihlo. Kde sehnat zakázky, jak si udržet kontrolu nad životem a hypotékou, jak minimalizovat cestovní náklady, jak si sbalit svou kancelář do kapsy. No bulšit, just few good tips! Pro koho je přednáška určena Především pro kodéry volnonožce a nomády, současné i budoucí.


download MP3 duration 0:54:51, size 50.22 MB

Váš web očima Vašich zákazníků, zákaznická podpora je důl nad zlato

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Martin Dostál. Kdyby byly kasy online, nebylo by EET. Strčil bych prst do kasičky vylovil bych HDP. Všeci kradnů a taky už víme, že někteří víc než jiní. Ale o tom to nebude. Rovné podmínky na trhu pro všechny jsou fajn, ale EET není řešení, které nás spasí. Vlastně víc lidí nas... než narovnalo. A tak jsem si jednou u piva, z pozice někoho kdo strávil hodně času v v projektovém řízení, rozkecal jak bych EET řešil, aby po mě nezůstala potopa. A najednou koukám, že mi chlapi v hospodě tleskají. Podělím se s vámi jak a bude to Lean Startup v praxi, product development a samozřejmě agile. Pro koho je přednáška určena Pokud si říkáte, že není možné, aby každá státní IT zakázka stála stála 350 mega a přitom je to jedna DB o 10 tabulkách a na frontendu e-shop, budete ve správné místnosti.


download MP3 duration 0:45:03, size 41.25 MB

F*ck It, F*ck them, F*ck them all - vol.2

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Matěj Krejčí. Náš život se může zdát jako vězení. Minulost táhneme jako břemeno, budoucnost nás zneklidňuje a přítomnost nám utíká.Jestliže jsi už dávno přestal snít a spokojil ses s prací, kterou jsi nikdy nechtěl, s partnerem, který nikdy nebyl ideální, s rutinou, kterou sis nikdy nedovedl představit... Musíš konečně říct F*ck it.Když si uvědomíme, že mnohé z toho, co nás trápí, není ale vůbec důležité, tak se toho dokážeme jednodušeji vzdát.FoMO*, FoBO* či KOPR*, tak nemají společného jen čtyři písmena, ale i řešení → F*ck it, F*ck them, F*ck them all.* (FoMO - Fear of Missing Out, FoBO - Fear of Better Opportunity, KOPR - KOnec PRokrastinace) Pro koho je přednáška určena Příliš tvrdě pracuješ a nemáš čas na věci, které jsou důležité? Jsi unavený a často vystresovaný? Děláš si starosti s něčím, co se možná nikdy nestane? Snažíš se zlepšit, plnit si své úkoly, propracováváš se k dalším metám a věříš, že to všechno povede k tvému štěstí a ono nic? F*ck it, F*ck them, F*ck them all, může být cesta, jak se stát správným Fakérem.


download MP3 duration 0:38:40, size 35.40 MB

To nejpodstatnější ze světa (nejen) platebních karet

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Pavel Šindelář (MoroSystems). Zajímalo Vás někdy, co všechno se musí odehrát po vložení platební karty do terminálu, abyste mohli spatřit toužebně očekávaný text "Schváleno, vyjměte kartu"? Jak vlastně platební karty fungují? To vše a mnohé další se dozvíte v této přednášce. Ukážeme si, k jakým účelům se dnes karty nejčastěji používají, jakými technologiemi jsou implementovány, jaká data se na nich nachází a do jakých transakcí obvykle vstupují. Pro koho je přednáška určena Pro developery a pro všechny, koho zajímá IT a svět peněz


download MP3 duration 0:22:05, size 20.22 MB

Web front-end workflows

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Michał Weiser. Kolem webového front-end vývoje je v posledních letech hodně šumu a nepřesností. Pojďme se podívat, jak se JavaScript vyvinul za posledních pár let a jaká je vlastně správná cesta jeho použítí. Pro koho je přednáška určena Píšete v JavaScriptu nějaký projekt, hodláte s ním začít nebo nevíte, kterou knihovnu si máte pro svůj projekt vybrat?Pokud ano, v této přednášce určitě najdete odpovědi na svoje otázky.


download MP3 duration 0:17:57, size 16.43 MB

Objevte sílu odlišnosti a uspějte v marketingu!

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Lubomír Černý (Inovativní Marketing Černý). Jak se odlišit od konkurence? Jak se vyprofilovat? V dnešní době, kdy jsou na každém rohu freelanceři i marketingové agentury, je těžké si získat zákazníka. Každý, kdo začíná nemá dostatek projektů do svého portfolia ani několikaletou zkušenost. Mnohdy o úspěchu nerozhoduje odbornost, cena, či samotný produkt, ale něco zcela jiného. Chcete vědět co? Přijďte na přednášku o tom, jak lze dělat marketing jinak a jak během jediného roku vybudovat značku, která se může rovnat již zaběhlým firmám. Pro koho je přednáška určena Přednáška je určena všem šikovným lidem, kterým běžné teorie a poučky nestačí a chtějí se svým životem udělat něco víc.


download MP3 duration 0:23:44, size 21.73 MB

Každý má právo být zapomenut aneb změny v ochraně osobních údajů v souvislosti s novým nařízením GDPR

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Kristýna Delmar (Frank Bold Advokáti). Zaznamenali jste v Googlu kolonku, která říká "Některé výsledky mohly být odstraněny", když do vyhledávače zadáte libovolné jméno?Stalo se tak proto, že Evropský soudní dvůr v roce 2014 rozhodl, že každý má právo být zapomenut. Toto právo rozvíjí nová směrnice EU a nařízení zvané GDPR. Co z tohoto nařízení ale vyplývá pro vaši firmu, pokud vedete úložiště dat, databázi zaměstnanců, nebo jinak zpracováváte osobní údaje?V současné chvíli se připravuje novela zákonů o ochraně osobních údajů a o kybernetické bezpečnosti. Jedná se o reakci zákonodárce na zásadní nařízení EU o ochraně osobních údajů, které bude účinné od května 2018. Jak na změny reagovat a správně nastavit interní systémy, aby byly v souladu s nařízením a nehrozily vám vysoké sankce? Příspěvek vám odpoví na tyto a další otázky. Pro koho je přednáška určena Pro všechny startupy a firmy, které nějakým shromažďují data o lidech.


download MP3 duration 0:31:34, size 28.90 MB

17 našlapaných tipů pro emailový marketing a automatizaci prodeje

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Daniel Nytra (Daniel Nytra). 17 tipů ve 45 minutách zmapuje nejnovější trendy a osvědčené postupy z praxe v oblastni online marketingu a prodejů. Na konkrétních případech ukážu, co jsem změřil a co funguje. Čerpám z dat vlastních projektů nebo z dat od mých klientů. Dotknu se možností systémů jako Mautic, Activecampaign, MailerLite, Smartemailing, UpViral, Connectio apod. Pokud využíváte WordPress, máte štěstí: Zmíním i vytipované pluginy do něj, které jsem vyzkoušel a fungovali.Jako odměnu získáte akční plán s názvem: "Krok po kroku k webu který vydělává".Těším se na vás :)- DaN Pro koho je přednáška určena - začínajícím malým podnikatelům- lidem na volné noze (OSVČ)- majitelům malých a středních firem- markeťákům (juniorům)- vedoucím projektů (aby byly v "obraze")- blogerům, kteří chtějí vydělávat- lidem, kteří chtějí vydělávat na internetu- digitálním nomádům


download MP3 duration 0:50:26, size 46.17 MB

Až naši práci převezmou roboti ...

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jan Hejtmánek (Deloitte). … nic zásadního se nestane. Slunce zase vyjde a my se budeme hrdinně vydávat za stresem do práce. Za těch několik let, kdy se zabýváme automatizací práce ve velkých korporátních firmách po světě, jsme narazili na spousty krásných příkladů a příhod. Některé z nich bych s vámi, účastníky konference a uctivými posluchači, rád otevřel: - Podíváme se společně na výhody a nevýhody robotů v kanceláři. - Ukážeme si reálného robota (na pódiu) - Budeme pokračovat v mezinárodní diskusi s panem Jackem Ma a evropskými představiteli (zdanění robotizované práce). Pro koho je přednáška určena - Korporátním pardálům, kteří chtějí ušetřit- Mladým létajícím liškám, které chtějí rozbít staré struktury- Lidem, kteří nemají rádi rutinní práci- Komukoli, koho zajímá co vlastně stojí za buzzwordy „Industry 4.0“, „RPA“, „RDA“, „RPCA“


download MP3 duration 0:44:48, size 41.02 MB

Frontend Performance (když React a Webpack nejsou řešení)

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Dominik Tilp (Dixons Carphone). Když se vás někdo zeptá, jak zrychlit načítání stránek, správná odpověď není “Přepiš to do Reactu a použij Webpack”. Pokud neporozumíte, jak funguje prohlížeč, tak problémy jen oddálíte. Ne vždy máte totiž to štěstí, že můžete začít stavět na zelené louce. A to jsou právě situace, kdy se toho nejvíc naučíte. Koukneme se jak měřit výkon webu, jak odhalit kritická místa a na co si dát při programování pozor. A ne, opravdu nezáleží, jakým způsobem procházíte pole s deseti prvky. Pro koho je přednáška určena webové vývojáře, kodéry, javascript vývojáře, ui vývojáře, … zkrátka pro všechny, co mají co do činění s prohlížečem, zajímá je, jak pracuje a jak optimalizovat webové stránky a aplikace


download MP3 duration 0:45:37, size 41.76 MB

Dostaň více peněz za svou práci

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Matouš Kutypa (TechFides). Dva stejně dobří programátoři berou rozdílný plat. Je to možné? A co je možné udělat pro to, aby si šéf či klient uvědomil složitost a důležitost Tvé práce? Jak převrátit nevýhodu introvertní povahy ve výhodu?Na tyto otázky odpovím jako lídr dvacetičlenného týmu vývojářů. Pro koho je přednáška určena Pro všechy, kteří chtějí za svou práci vyšší odměnu.


download MP3 duration 0:20:33, size 18.82 MB

Co takhle vzít svou kariéru do vlastních rukou?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Karel Fuksa (Y Soft, ABB, ...). Necháte si řídit svou kariéru svým zaměstnavatelem, nebo ji vezmete do vlastních rukou? Na pozadí mého vlastního příběhu se pojďme zamyslet, co to znamená aktivně uchopit vlastní kariéru. Jakou roli hraje vzdělání a jak k němu přistoupit, aby vám opravdu pomohlo při budování vašeho profesionálního života. Nechat se zaměstnat v globální korporaci a zkusit stoupat po kariérním žebříčku až.. kam vlastně? Nebo vytvořit zaměstnání sám sobě a třeba i dalším a zkusit udělat “a dent in the universe“? Anebo něco mezi tím? A jak s tím jde dohromady balancování soukromého a pracovního života? To všechno jsou otázky které spoustu z nás napadají v průběhu našeho produktivního života. A odpovědět si na ně nebývá snadné. Pro koho je přednáška určena Pravděpodobně není jen pro ty, kterým stačí uspokojení z diskuzí co by udělali, kdyby...


download MP3 duration 0:23:11, size 21.23 MB

Jak za pár dnů z nuly najít a oslovit emailem stovky potenciálních klientů a neposrat se z toho

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jan Kužel (Jaku Media). Znáte to, na svoji čerstvou facebook stránku jste si právě vyvěsili svoje krásné logo na kterém jste dva týdny pracovali, s vymazleným názvem vaší nové brand identity, která má 10 různých nenápadných významů, které vychází z vaší unikátní osobnosti (já jich mám 15, true story), máte nahozenou pátou verzi svých webových stránek, na nich vyvěšené ukázky svojí práce/produktu a konečně to všechno oznámíte světu - tedy kamarádům na svém facebooku - váš perfektní produkt/služba byly spuštěny a ono nic, sedíte s ranním čajem před monitorem a zahloubaně zkoumáte svých 5 denních návštěv v Google Analytics, bohužel - nikdo nepíše a nikdo od vás nic nekupuje. To jsem byl já na konci roku 2013.Způsobů, jak generovat nové klienty je hodně, fyzický networking, social media marketing, content marketing, facebook ads, google adwords, aktivita v online komunitách atd. Většina z nich jsou ale dlouhodobé strategie, které jste pravděpodobně měli mít už dávno naplanované a konzistentně (+ opravdu hodně) na nich pracovat, což pokud jste neudělali a zrovna vám už finančně teče do bot, tak na ně není čas.Proto jsem se obrátil na Lead Generation a Email Outreach. Což je o způsobech vyhledání vašich potenciálních klientů, vytvoření vašich vlastních podrobných seznamů těchto leadů a následně jejich kontaktování takovým způsobem, aby to mělo výsledky a aby jste se z toho nezbláznili. Co to znamená? Nástroje, nástroje a zase nástroje, a k tomu dávka automatizace a nastavení správných procesů.V přednášce probereme celý tento proces, ukážu vám desítky konkrétních nástroju, moje analýzy jejich finanční výhodnosti, výsledky mých kampaní atd.Když zbyde čas, tak vám ukážu i pár triků v rámci jiných marketingových strategií - např. jak mě retweetnul Brian Halligan (CEO Hubspotu) nebo jak jsem za jeden měsíc získal 6 LinkedIn doporučení a social sharů od byznysových influencerů.disclaimer: tohle se učím bokem po nocích z blogů, youtube, podcastů, udemy kurzů, pokládáním otázek v komunitách na redditu, slacku, facebooku atd. nečekejte že mám na téma ty nejsprávnější odpovědi, je to hlavně inspirace pro začátečníky :) Pro koho je přednáška určena Pro freelancery, startupy a firmy kterým dochází nápady jak získat nové klienty nebo potřebují nové zakázky/prodeje rychle.


download MP3 duration 0:19:37, size 17.96 MB

Search UX best practices: Relevance, rychlost, použitelnost

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jan Petr (Algolia). Vyhledávání je tou první věcí, kterou uživatelé udělají, když se dostanou online. Je vyhledávání na vašem webu tak dobré, jak by mohlo být? Přijďte a ukážu vám ty nejlepší tipy jak zlepšit vaše vyhledávání z hlediska UX. Jak pomocí něj zvýšit konverzní poměr a nefrustrovat vaše uživatele. Stejně jako to udělali Periscope.tv, Twitch.tv, JadoPado.com, HackerNews, Vevo a další. Pro koho je přednáška určena Pro každého, kdo chce dostat svůj obsah k lidem jednodušeji - designéry, vývojáře, majitele a správce webů, UXáky ...


download MP3 duration 0:23:03, size 21.10 MB

Jak se sám naučit vytvářet animované vysvětlovací videa (a k čemu je to vůbec dobré)

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jan Kužel (Jaku Media). Možná vás jako mě baví být vizuálně kreativní, ale zároveň se nechcete ani vzdát svojí obliby v hudbě a co takový storytelling? Možná by bylo nejlepší uplatnit vše zaráz. Celý svět se v konzumaci obsahu neustále více posunuje k videu, všechno se neustále zrychluje, nikdo na nic nemá čas a všichni jsme neustále ve stresu. Od toho tu jsou explainerová videa, jejichž cílem je zábavně a jednoduše předat komplikované informace.Názorně probereme celý proces výroby animovaného explainer videa od konceptu až po animaci. Dostanete hromadu konkrétních a specifických tipů na techniky a nástroje, žádný neurčitý bullshit. Nasměruji vás také na další informační zdroje, které vám dále pomohou se naučit všechno co je k vytvoření animovaného videa potřeba. Bude řeč i o tom co se s takovým videem dá dělat, jakou má hodnotu a pokud zbyde čas tak i něco o trendech do budoucnosti a důležitost videa pro byznysy.Jak animované vysvětlovací video vypadá?Nemám vůbec potuchu jak takové video vzniká, jak si to mám vůbec představit? Pro koho je přednáška určena Pro audiovizuálně kreativní a zvědavé lidi.


download MP3 duration 0:26:20, size 24.11 MB

Chci se zautomatizovat

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Ondřej Zukal. Jako konzultant se primárně starám o to, abych měl násobně větší a širší přehled, než mí klienti. Těm pomáhám identifikovat příležitosti pro inovace a následně je zavádíme do praxe.V souvislosti s touto činností ale vidím obrovský tlak na automatizaci práce. Ten je stále větší a ve stále větší míře je pro člověka i organizaci nutné rozvíjet zcela nové schopnosti a dovednosti. A to jen pro pouhé udržení konkurenceschopnosti a relevance v businessu. To je problém a zároveň příležitost (pro organizace i konzultanty).V tomto kontextu tedy nevidím jinou možnost, než automatizovat maximum rutinní práce, tedy i té (mé) konzultantské. Ve velké míře, protože svoji vlastní relevanci chci zvyšovat, ne jen udržovat. Chci se s vámi podělit o to, co se mi odehrává v hlavě a jaké změny v souvislosti s digitalizací vnímám. A co s tím dělám a hodlám dělat. Pro koho je přednáška určena Přednáška je pro kohokoliv, kdo má otevřenou mysl a vidí budoucnost optimisticky.Přednáška vychází z toho, jak jako konzultant a lektor přemýšlím, proto se domnívám, že i pro další lektory a konzultanty může být téma přínosné. Stejně tak to bude okénko do světa inovací, které může inspirovat lidi z businessu.


download MP3 duration 0:20:25, size 18.69 MB

Jak měníme hotelový průmysl bez jediného vlastního serveru.

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Dominik Pinter (Snapshot). Ačkoliv je dnes internet v hotelu téměř na každém pokoji, fungování mnoha z nich stále závisí na excelových sešitech a technologiích z 80 let. Ve Snapshotu jsme se to rozhodli změnit a vytvořit ekosystém, ve kterém si hotel může nasadit novou aplikaci v řádu minut. Pro koho je přednáška určena Hotelový průmysl zamrzl technologicky v 80. letech. Přednáška je určena všem, které zajímá proč a jak jsme se rozhodli tento stav změnit a jak se nám to daří. Budeme se bavit jak o revoluci pro hotely z pohledu technického (vše co děláme děláme v cloudu) tak obchodního (naše stěžení aplikace je zdarma).


download MP3 duration 0:21:13, size 19.43 MB

11x hacků a F*ckupů ve Facebook reklamě za 11 Millionů !!!!

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Michal Filípek (Business Factory ). Ukážu ti 11x nejlepších Facebook hacků, které jsem se naučil na reklamách za 11 Millionů korun. Ale také jedenáct největších F*ckupů... Hlasuj od 1.5. pro mou přednášku a přijď se učit od Marketing MotherF*ckers Pro koho je přednáška určena Pro všechny, kteří chtějí vědět, jak svoje Facebok reklamy zlepšit nebo zhoršit o více než 3000%


download MP3 duration 0:18:26, size 16.88 MB

*** 10x hacků a F*ckupů ve Facebook reklamě za 10 Millionů Kč! ***

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Lukáš Dadej (Marketing Heroes). Ukážu ti 10x nejlepších Facebook hacků, které jsem se naučil na reklamách za 10 Millionů korun ve Smartlooku, Webnode a EasyTasku! Ale také deset největších F*ckupů... Hlasuj pro mou přednášku a přijď se učit od Marketing Heroes!O čem budu přednášet:- Jak děláme marketing Smartlooku ve třech lidech, pro zákazníky ze 62 zemí?- Jak jsem vyhodil oknem 120,000 Kč a za týden je vydělal zpátky?- Uslyšíš příběh Honzy, který už by chtěl domů!- a na závěr vysypu pár zaručených tipů a triků... Kdo jsem a co umím? - Jsem marketingový hrdina, který přiletí kdykoliv, když je někdo v nesnázích se svým Facebook marketingem! Pro Smartlook spravuji kampaně ve 43 zemích světa a pravidelně školím marketing na Facebooku pro začátečníky.Sleduj mě na Facebooku a hlasuj pro mou přednášku:Facebook poradna:https://www.facebook.com/groups/fcbporadna/[Školení] Facebook marketing pro hrdiny:https://www.marketingheroes.cz/ Pro koho je přednáška určena Pro začínající podnikatele, markeťáky a další online mágy, kteří chtějí vědět, jak svoje Facebok reklamy zlepšit nebo zhoršit o více než 300%! Zajímají je špatné a dobré příklady toho co opravdu funguje!


download MP3 duration 0:27:42, size 25.36 MB

Jak škálovat webovou aplikaci, aby zvládla 100 000 uživatelů online?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Martin Péchal (Dixons Carphone). Ukážeme si, jaké technologie a přístupy (např. load balancing) lze použít k tomu, aby aplikace zvládla zpracovávat obrovské množství requestů. Na problematiku se podíváme i z pohledu architektury samotné aplikace. Zároveň trochu nahlídneme, jak se přístup mění v posledních letech. Na pár příkladech se také podíváme na to, že problémy se škálovatelností nekončí v momentu, kdy aplikace zvládne danou zátež bez problémů. Pro koho je přednáška určena Pro všechny vývojáře (a devops), které zajímá daná problematika. Zaměření bude především na backend. Přednáška může být ale zajímavá i pro jiné, jelikož se dotkneme i témat přesahujících technologie (např. škálování teamu).


download MP3 duration 0:42:40, size 39.06 MB

HeliScan - z FIT do Austrálie a zpět (aneb jak jsem na opačném konci světa přebíral novou technologii)

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Martin Balaz (FEI Czech Republic). Vyprávění o mé pouti z přednášek FITu až do daleké Austrálie, kde jsem přebíral znalosti a dovednostinové technologie vyvinuté na Australské Národní Univerzitě. A samozřejmě o cestě zpět do Brna, kde bylo třeba nabyté vědomosti přetavit do produktu hodného našich zákazníků.O obrovských pavoucích, klokanech, kakadu a Sydney na jedné straně světa, a hi-tech přístrojích, nejvýkonnějších grafárnách & SSDéčkách a CUDA na straně druhé. A o neskutečně dlouhém čase stráveném v letadlech a na letištích mezi nimi. Pro koho je přednáška určena Pro širokou veřejnost se zájmem o cestování, hi-tech SW & HW a (future) success story absolventa FITu.


download MP3 duration 0:46:11, size 42.28 MB

Marketing naslepo

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Zuzana Hiklová (Inovativní Marketing Černý). Řídili byste auto se zavázanýma očima? Tak proč děláte marketing naslepo? Zjistěte v čem je zakopaný pes (v krabici není) a získejte nový úhel pohledu na marketing. Pro koho je přednáška určena Všem, kteří nechtějí být součástí stáda.


download MP3 duration 0:22:41, size 20.77 MB

Práce s IT komunitami pro zlepšení náboru

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Jan Bleha (Kiwi.com). Přijďte se dozvědět více o organizování a podpoře IT akcí, meetupů, soutěží a dalších komunitních aktivit s cílem zlepšení náboru a budování značky zajímavého technologického zaměstnavatele. V této přednášce povyprávím primárně o budování komunity se značkou code.kiwi.com. S tím souvisí: – přesvědčování Kiwi.com vývojářů k angažovanosti (přednášení, vedení workshopů, psaní článků a zadání soutěží)– přesvědčování vývojářů mimo Kiwi.com k účasti na těchto akcích a sledování našich komunikačních kanálů– zajišťování zajímavých kontaktů se zájmem našemu HR Pro koho je přednáška určena – pracovníky s odbornými komunitami– organizátory odborných akcí a soutěží– employer branding marketéry– HR (recruitment)


download MP3 duration 0:24:20, size 22.28 MB

Tajemství úspěchu: myslete jako ti úspěšní a bohatí

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Edita Dostálová. K pořádnému úspěchu je potřeba trocha peněz, trochu štěstí, ale především jiný způsob myšlení. Přijďte zjistit, co spojuje Henryho Forda, Tomáše Baťu, Steva Jobse a Roberta T. Kiyosakiho. Zjistěte, jaké je skutečné tajemství úspěchu bohatých lidí. Jak se vyhnout chybám a být opravdu úspěšní.Přes 5 let se intenzivně věnuji studiu úspěšných lidí a moderním možnostem sebevzdělávání. O své poznatky se s Vámi teď ráda podělím. Pro koho je přednáška určena Pro lidi, co chtějí od života víc a rádi se podívají na jádro problémuPro lidi, kteří jsou ochotni na sobě pracovat


download MP3 duration 0:45:20, size 41.51 MB

Jak z Brna rozjet globální startup se 100 000 uživateli za 10 měsíců a dostat investici 10M?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Petr Janošík (Smartsupp.com, s.r.o.). Řeknu co nám fungovalo a co jsme naopak zamáslili při budování brněnského startupu Smartsupp.com a Smartlook.com, ve kterém jsme aktuálně na obratu 2 milionu korun měsíčně a rosteme v desítkách procent meziměsíčně. Odneseš si naše zkušenosti, které budeš moct okamžitě vyzkoušet na svém businessu. Budu mluvit o tom, co jsme řešili na začátku, ale taky o věcech, které řešíme 4 roky od spuštění.Tady je ukázka toho co do tebe nasypu:- Jaké kroky jsme udělali první měsíc při spuštění našeho nového startupu Smartlook.com? - Jak jsme získali prvních 1500 uživatelů zdarma?- Co jsme udělali ve Smartlook.com jinak, že jsme získali 100 000 uživatelů za 10 měsíců a ve Smartsupp.com nám trvalo získat stejný počet uživatelů přes 3 roky?- Jak jsme přemýšleli nad investicí, jaké otázky jsme si položili než jsme šli za investory, co jsme s nimi řešili a co jich zajímalo?- Jak jsme získali investici, která ohodnotila naši firmu na 67 mil. korun?- Jak děláme marketing ve třech lidech pro zákazníky ze 62 zemí světa a jak jsme to ještě pul roku zpět dělali v jednom?- Na co jsme si nedali pozor při výběru jména produktu a stálo nás to hodně peněz?- Jak dělat věci globálně a na co si dát pozor při spolupráci s českými dodavateli?- Jak řešíme překlady pro 15 jazyků, jaké to má výhody a nevýhody?- a další věci, které mě napadnou když budu připravovat přednášku.Abys měl jistotu, že tě nebulshituju, tak tady jsou odkazy, kde se o nás psalo:www.czechcrunch.cz/2016/09/brnensky-startup-smartsupp-10-milionovou-investici-posunul-svoji-valuaci-na-67-milionu/brno.idnes.cz/smartlook-firma-brno-startup-e-shop-zakaznici-f4r-/brno-zpravy.aspx?c=A170424_2321054_brno-zpravy_kruttyinternety.cz/startupy/infografika-smartlook/ Pro koho je přednáška určena - začínající a rozběhnutý startup- všichni kdo řeší SaaS- markeťáci, produkťáci, founders- kdokoliv kdo hledá inspiraci


download MP3 duration 0:58:07, size 53.21 MB

Brandování na výkon: Třetí noha Facebooku

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Milan Tříska (INT,s.r.o.). Na Facebooku můžete hrát na fanoušky, tlačit na obchodní pilu přes DPA nebo použít výhody přesného cílení přes Facebook pixel pro supervýkonný branding . Ukážu vám, jak můžete dlouhodobou komunikací své konkurenční výhody zhodnotit každou vaši marketingovou aktivitu i s velmi malým rozpočtem a jak tohle celé změřit. Pro koho je přednáška určena Majitelé obchodních firem, PR agentury, markeťáci a všichni pochybovači a nevěřící Tomášové. Facebook pixel rulez a kdo ho tam nemá, jako by ani nebyl.


download MP3 duration 0:43:57, size 40.24 MB

Home 2.0 aneb Inteligentní bydlení

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Honza Vaňhara (Thermo-Fisher). V posledních pár letech se nám tu po chytrých telefonech vyrojila další chytrá zařízení od chytrých podrážek pres chytré akvárium až po chytré dorty. Dnes se v kalifornii prohání chytrá auta a chytrá města se svými chytrými lampami pouličního osvětlení jsou chytře za dveřmi. Ale mohou být či snad jsou už i naše domy chytré? Pro koho je přednáška určena Pro každého. Nemusíte o inteligentních domech nic vědět (Pokud o nich totiž něco víte, pak je to pravděpodobne vaše vina). Mužete být designér, který ztratil smysl života a hledá uplatnění, kde budou designéři za tři roky IN. Mužete být smartphone hipster, s vousy spletenými do pentagramu, jednoruký pirát na dovolené či naprosto normální člověk jako já.


download MP3 duration 0:22:50, size 20.91 MB

360° videa: Jak natočit svět a přinést ho uživatelům do obýváku pomocí VR

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:25

Lukáš Nevosád (Sygic Travel). Koncem roku 2016 jsme začali natáčet svět pomocí 360° kamery. Od té doby vzniklo už více než 30 hodin hotového videa z více než 500 míst po celém světě. Dozvíte se jak vlastně 360° videa fungují, jaké používáme vybavení, jak videa natáčíme, jak je zpracováváme a jak si je mohou prohlédnout uživatelé. Povíme si také o tom jak uživatelé na videa ve virtuální realitě reagují, jestli má smysl publikovat v 360° na YouTube nebo na Facebooku a kolik uživatelů se nám podařilo nalákat na VR aplikaci. Pro koho je přednáška určena Pro všechny, které zajímá VR a vidí v něm budoucnost. Přednáška pokryje technickou i marketingovou stránku našeho projektu 360° videí.


download MP3 duration 0:23:56, size 21.91 MB

Jak se buduje výdělečný startup. Co to všechno obnáší a zvládne to každý?

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:24

Martin Dostál. Na začátku je vždy skvělá myšlenka. Pak několik měsíců práce a z myšlenky je produkt. A v tu chvíli začne peklo, o kterém jste neměli ani tušení. Jaká cesta vede od skvělé myšlenky k fungujícímu a výdělečnému projektu?Měl jsem to štěstí, že jsem byl koordinátorem již pěti začínajících startupů (nově vznikajících projektů). A o své zkušenosti se s Vámi podělím. Pro koho je přednáška určena Každému, kdo má chuť rozjet vlastní projekt / podnikání.Každému, kdo má již svůj projekt rozjetý a aktuálně tápe, zda by nebylo lepší být zaměstnancem..Pro kohokoliv, kdo si chce poslechnout zajímavé téma :-)


download MP3 duration 0:55:27, size 50.77 MB

5 x 5 koučovacích otázek pro ulehčení vašeho rozhodování

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:24

Hanka Březinová (Mgr. Hana Březinová, inspirata.cz). Správné rozhodování je klíčem k budování byznysu i životní spokojenosti. Koučink je v tomto ohledu mocným nástrojem. Každý ale může začít jednoduchým sebekoučovacím zamyšlením. Na základě zkušeností s klienty jsem tedy vytipovala 5 oblastí a v každé 5 otázek... Na tomto workshopu se s vámi podělím o 5 klíčových oblastí, které je potřeba si zmapovat a 5 koučovacích otázek, které vám k tomu pomohou. Přijďte si je na sobě vyzkoušet, věřím že vaše dilema posunou zase o kousek dál... Pro koho je přednáška určena Pro všechny, kteří se nechtějí rozhodovat jen impulzivně,.... pro všechny, kteří rádi přemýší :-)


download MP3 duration 0:21:40, size 19.84 MB

Kolik peněz potřebuješ na rozjezd firmy? Aneb bez peněz do byznysu nelez

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:24

Matouš Kutypa (TechFides). Založit a rozjet firmu stojí peníze. Prezentace o tom, jak může nedostatek peněz negativně ovlivnit rozjezd projektu, a kolik peněz a na co je vhodné vyčlenit ze svého osobního rozpočtu.Bude řeč také o tom, proč velké ryby žerou ty malé. Na praktických příkladech si ukážeme, proč může být velikost rozpočtu pro rozjezd projektu zásadní konkurenční (ne)výhodou.Podělím se s vámi také o mé zkušenosti s řešením získání peněz pro růst byznysu a se zvažováním přijetí investice za podíl. Pro koho je přednáška určena Pro odvážlivce, kteří by rádi rozjeli svůj projekt a kteří by rádi uvedli na trh svůj produkt.


download MP3 duration 0:21:07, size 19.33 MB

CSS at scale

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:24

Michał Weiser. Zvládnout napsat pár CSS stylů dnes zvládne téměř každý. Co když aplikace začne narůstat do nevídaných rozměrů a klasické poučky o hezký odsazeném kódu přestávají stačit? Při vývoji několika knihoven na korporátní urovni časem najdete několik pravidel, která vás nezklamou, ikdyž projekt začne přesahovat původně plánované hranice velikosti. Pro koho je přednáška určena front-end vývojářigraficiweb masteří


download MP3 duration 0:20:13, size 18.51 MB

DevOps a jak jsme s ním začínali

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:24

Kamil Řezníček (Kentico). Možná už jste o DevOps někdy slyšeli, možná jej už i praktikujete ve Vaši společnosti a ani o tom nevíte. DevOps je složenina anglických výrazů Development a (IT) Operations. Jedná se o přístup k vývoji software, který zdůrazňuje komunikaci, spolupráci a integraci mezi vývojáři a IT. Jeho cílem je pomoci organizaci rychle produkovat softwarové aplikace (nejen) pomocí automatizace. Podíváme se na to, jak jsme s DevOps začínali v Kenticu. Pro koho je přednáška určena Developers, QA, IT, Scrum masters, Product owners


download MP3 duration 0:17:33, size 16.07 MB

Video Hry vs Profesni a Byznys Dovednosti

Published on Wed, 14 Jun 2017 15:36:24

Evel Meckarov (IBM). V poslednych letech se byznys svet s hrama hodne prolina formou Gamifikace. Potencial k zlepseni osobnich a firemnich vysledku formou hernych mechanik zrejme tady je. V teto prednasce bych rozebral jak muzeme zlepsovat a zdokonalovat nase osobni profesni dovednosti pripadne pilovat byznys strategii peclivym vyberem video hernich titulu a naopak jak se vyvarovat tech ktere maji za ucel nas emotivne a finance vydirat. Nejen ze verim ze tomu tak je, ale i po 11ti letech mezinarodnich zkusenosti v nadnarodnich korporaci v managmentu a projektovem rizeni, svoje zkusenosti ze svete video her mam neustale uvedeno na svem oficialnim CV.https://www.linkedin.com/in/meckarov/ Pro koho je přednáška určena Pro kazdeho koho uz nebavi vsemozne 'self-help' nudne knizky a radeji by zapracoval na sebe hranim video her :).


download MP3 duration 0:42:34, size 38.97 MB